צריבת כתוביות על סרט

מה זה צריבת כתוביות על סרט?

צריבת כתוביות על סרט או סרטון, נקראת גם הטמעת כתוביות, הדבקת כתוביות, הצמדת כתוביות לצמיתות וכד', היא פעולה שבה מטמיעים את הכתוביות על סרטון הוידאו עצמו, והן הופכות לחלק מהוידאו. מה הכוונה? הסרטון מגיע במקור (לאחר הצילום או לאחר העריכה) ללא כתוביות. את הכתוביות מפיקים בקובץ נפרד שכולל את הכתוביות בלבד, ותוכנת הצגת הוידאו (למשל – VLC) יודעת לקחת את הכתוביות מקובץ הכתוביות ולהציג אותן בזמנים המתאימים על הוידאו. אלא מה, ששליחת שני קבצים (קובץ הוידאו בנפרד וקובץ הכתוביות בנפרד) עשויה להיות מסורבלת. בנוסף, לא כל הצופים יודעים לשכנע את תוכנת הצגת הסרטים להציג להם את הכתוביות וחלק מסתבכים עם זה. לכן הרבה אנשים שמשתמשים בסרטונים מעוניינים להטמיע את הכתוביות בסרטון, כך שיהיו חלק בלתי נפרד ממנו, ולא יהיה צורך בשני קבצים.

איך מתבצעת צריבת כתוביות על סרט או סרטון?

צריבת הכתוביות על גבי הסרטון מתבצעת באמצעות תוכנת עריכת וידאו. גם חלק מתוכנות הצגת הוידאו (כגון תוכנת VLC) יודעות לצרוב כתוביות בסרטונים. יש באינטרנט מדריכים חינמיים שיכולים ללמד ולהסביר איך להטמיע כתוביות על גבי הסרטון, למשל "מדריך להטמעת כתוביות: איך להטמיע כתוביות באמצעות VLC" באתר טקסטיפיי. תוכנת VLC היא תוכנה חינמית שניתנת להורדה בחינם, ובאתר טקסטיפיי יש מדריך חינמי שמסביר כיצד להשתמש בה לצורך הטמעת כתוביות. עם זאת, על מנת שהכתוביות תיראנה מקצועיות כדאי להיעזר בשירות של אולפן כתוביות מקצועי. מדוע? תוכנות חינמיות יכולות להטמיע את הכתוביות בצורה נכונה אבל המיקום המדוייק של הכתוביות, גודל הפונט, סוג הפונט, עובי קו הגבול של האותיות – כל אלה משתנים חשובים שמשפיעים לא רק על כך שהכתוביות ייראו מקצועיות, אלא גם על יכולת ההבנה והקריאה של הטקסט על ידי הצופים, מניעת הפרעה לחוויית הצפייה, וכד'.

לדוגמא, כתוביות שמופיעות גבוה מדי יכולות להפריע לצפייה. עם זאת, כתוביות שמופיעות נמוך מדי קשות לקריאה. כתוביות בפונט קטן מדי מקשות על הקריאה ודורשות תשומת לב מהצופה, כך שהוא עלול לאבד את הריכוז בסרט. כתוביות בפונט גדול מדי יכולות להסתיר חלקים חשובים מהסרט. אם קו הגבול של האות דק מדי, קשה לקרוא את הכתוביות, בעיקר כאשר הרקע אינו בצבע אחיד. לעומת זאת אם קו הגבול של האות עבה מדי הוא מסתיר חלק מהאות וקשה לזהות את האות, בעיקר בקריאה מהירה. לכן, אף על פי שניתן להטמיע כתוביות בתוכנות חינמיות, מומלץ להיעזר לצורך כך בשירות הטמעת כתוביות מקצועי.

אני רוצה שירות צריבת כתוביות, האם אתם מספקים את השירות?

אתר ktuviot.co.il לא מספק שירותי הטמעת כתוביות כשירות נפרד. מה הכוונה? אנחנו מטמיעים את הכתוביות שאנחנו מפיקים ללקוחות על גבי הסרטון כחלק מהשירות של הפקת הכתוביות, אבל לא מציעים שירות נפרד של הטמעת כתוביות בלבד עבור סרטונים שכבר יש עבורם כתוביות. לעומת זאת, אנו יכולים להמליץ על השירות המקצועי של אתר טקסטיפיי, אליהם תוכלו לשלוח את הסרטונים שלכם יחד עם קבצי הכתוביות, ולקבל שירות צריבת כתוביות מקצועי ואיכותי. להטמעת כתוביות לחצו כאן.

 

זקוקים לכתוביות?

גלו את הדרך הנכונה להזמין כתוביות לסרטונים.
מזמינים בשני צעדים פשוטים והכתוביות בדרך אליך!

שיתוף:
דילוג לתוכן